15.11.2008 MV Praha  rozhodčí: MVDr. Ladislav Svatoš

V sobotu jsme byli s Dixi na mezinárodní výstavě v Praze. Doprovod mi tentokrát dělala moje máma a její přítel Jarda, kteří tady byli zrovna na návštěvě. Bylo to velice příjemné. Po posuzování jsme se prošli po halách, okoukali jiné pejsky, šli jsme fandit Nikole a nakonej jsme holkám nakoupili dobrůtky. Mámě se výstava moc líbila, nikdy na podobné akci nebyla, takže to byl pro ni zážitek.

A jak dopadla Dixi? Získala ocenění VÝBORNÁ 2, res.CAC a velice pěkný posudek: "Hnědobílá fena s pálením, výborný exteriér, má dobře modelovanou fenčí hlavu, dobrá krční partie, výborný hrudník a bedra, středně silná kostra, dobré zaúhlení vpředu i vzadu, srst výborné kvality, ale méně bohatá na spodní linii, pevná povaha a dostatečný pohyb."

Jelikož se v hale moc nedá fotit, tak aspoň pár fotek v nevalné kvalitě...

 


 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

28.9.2008 MV České Budějovice  rozhodčí: Dana Smržová

Dnes jsme se s Dixi podruhé zúčastnily mezinárodní výstavy v Českých Budějovicích. Ač byla cestou hrozná mlha, počasí se kolem deváté přeci jen umoudřilo a začalo svítit sluníčko. Kruh jsme měli v hale, za což jsem byla ráda, protože byla po ránu i přes sluníčko docela zima.

Na řadu jsme se dostaly hned, přes špringry byl pouze jeden americký vodní španěl. Dixi byla ve třídě se svou sestrou Dominou, kterou porazila! Dostala ocenění CAC a následně i CACIB!!!!!!!!! A taky dostala svůj první pohárek, ze kterého jsem měla samozřejmě radost já... A hned jsem udělala Dixince pár fotek s pohárem.

 

 

 

 

 

 

 

 


Mám velkou radost!!!

 

 

 

 

19.7.2008 NV Mladá Boleslav  rozhodčí: Anna Goldfussová

V sobotu jsme si s Dixinkou a sestřenkou Lindou udělaly výlet na výstavu do Boleslavi. Národní výstava se koná venku, a jelikož počasí poslední dobou není nic moc, trošku jsem se toho bála. Zmoklá Dixi totiž vypadá opravdu náramně... Ale naštěstí vše "dobře" dopadlo a sprchlo nám až když jsme po pěti hodinách čekání nastupovali do kruhu...

Čekání je to jediné, co můžu výstavě v Boleslavi vytknout, no výstavě... Paní rozhodčí byla prostě velice důkladná. Vedle v kruhu posoudili 94 ridgebacků dřív, než u nás v kruhu 35 španělů... A jelikož jsme do kruhu nastupovali jako předposlední, bylo to opravdu dlouhé čekání.

Sestřenka Linda byla na psí výstavě poprvé, takže byla první hodinu v euforii, kolik je tady lidí, a že nevěděla, že výstavy baví tolik lidí a z toho tolik chlapů, a jak jsou všichni psi hodní a neperou se, a ... Za dvě hodiny ji nadšení opustilo a přestala se divit, že to mého manžela nebaví s náma jezdit, je to opravdu většinou o tom čekání. Po třech hodinách chtěla jít paní rozhodčí vysvětlit, že si nemůže s každým vystavovatel povídat, že už nás to tady fakt nebaví, ale naštěstí jsem jí to rozmluvila. Po čtyřech hodinách vše vzdala a hezky pokorně čekala s náma... My už jsme zvyklí, ale s tou kocovinou to bylo opravdu těžké...

Když jsme se tedy konečně dostaly na řadu, začalo pršet. Paráda... Naštěstí ne moc, takže Dixi pořád vypadala k světu, a jelikož byla z toho ležení unavená, hezky běhala a nedělala žádné své skákací výstupy. A tím si vyběhala svého druhého CACíka!!! I když nám bylo zase vytknuto, že je Dixi tlustá... No já vím, ale už nevím, co mám dělat. Granule light jsme už vyzkoušeli a nic, tak jsem jí stáhla denní dávku na polovinu, pohybu má dost a pořád nic... Asi vyzkouším hladovku, jinak už nevím...

A tady je posudek: "Hnědobílá fena s pálením, silné kostry, správné fení hlavy, krk by mohl být výraznější, pevná hřbetní linie s výrazným kohoutkem, dobře nasazený prut, výrazná přední fronta, výrazná hmotnost, fena v kratším rámci."

A tady je pár fotek:

 

 

V tom dešti to bylo super...

 

 

 

 

 

 

Důkladná prohlídka paní rozhodčí

 

 

Naše medailistka

 

 

Linda si to pózování musela taky vyzkoušet, ukradla jedničku a vyfotila se s nekrásnějším "bezpapírákem" výstavy...

 

 

A náš kamarád Chuck si vyběhal tituly Národní vítěz, BOB a v závěrečkách BIG-V.!!!!! Blahopřejeme Nikolo.

 

 

 

 

 

19.4.2008 MV České Budějovice  rozhodčí: MVDr. Jindřiška Bendová

 

Dneska jsme poprvé vyrazili na mezinárodní výstavu do Českých Budějovic. Již tradičně v sestavě Chuck, Nikola, Dixi, já a tentokrát i Agáthka. Páníček nebyl doma, tak aby nám ta naše rozmazlená chuděrka doma netruchlila...

Jelikož Nikola musí být narozdíl ode mě všude s časovým předstihem (já jezdím zásadně na poslední chvíli), vyrazili jsme už ve čtvrt na sedm. Spánek mi teda opravdu chyběl, ale co se dá dělat, viď teto-:)))) Do Budějek jsme dorazili v osm, takže jsme měli hodinku a půl na to se porozhlédnout a vybrat to správné místo, kde rozbalíme saky paky. A vybrali jsme dobře.

Posuzování začalo hezky na čas, takže špringři byli na řadě hned před desátou. Udělala jsem pár fotek psů ve třídě mladých a začalo pršet, a to dosti vydatně. Hned jsem ocenila místo pod přístřeškem. Ocenilo ho ale mnoho dalších lidí, kteří se šli schovat, takže za chvilku tam bylo docela narváno. Za půl hodinky bylo po dešti, ale i po mé náladě. Nechtělo se mi fotit, nechtělo se mi nic, jenom už jet domů. Naštěstí jsme přišli za chvilku na řadu a šlo se do kruhu.

Paní rozhodčí si Dixinku prohlédla, pak dvě kolečka a psal se posudek. Nechala jsem si do posudku hezky napsat zuby, skus a nechala jsem Dixi změřit (o cenťák mi vyrostla, záhada...), takže po verdiktu výborná jsem usoudila, že bude Dixi asi konečně chovná fenka. Hurá! A začnem mrskat štěňata... ha, ha... to byl vtip... 

Jelikož byla s námi ve třídě Trebronka, nedělala jsem, si plané naděje na zisk CAC (i když by se nám z mezinárodky fakt hodil). A finální výsledek... res.CAC, takže super. Letos 4 výstavy a zatím všude výborná, že by nám Dixinka rostla do krásy???...  J

A tady je posudek: "2,5 roku stará fena hnědobílá s pálením, chrup je úplný, skus nůžkový, silné kostry, dobře vyvinutý hrudník, pevná hřbetní linie, správné úhlení končetin, prostorný pohyb, standardní osrstění, výška 51 cm." 

Jediné co nám paní Bendová vytkla je to, že by jako Dixianka mohla tak kilíčko shodit, že jí to ubírá na pěkném celkovém dojmu. Takže už druhý rozhodčí řekl, že je Dixi tlusťoška... Takže začíná hubnout s paničkou (já sem zhubla už pět kilo! a to nekecám!!!). I když nevím, co bude v té posilovně dělat, asi se válet...

No a poté, co jsme to tak hezky všechno zvládly, a  poté, co si Chuck doběhl pro CACe, jsme se vydali na nákupy. No Nikola na nákupy a já to oslavit. Takže já nějakého toho citruska a Niki 2 pytle granulí... No abych nekecala, koupila jsem holkám dvě vepřové uši, takže aspoň něco.

A fotky? Jelikož moje nálada byla na..... na nic, nefotila jsem, takže jestli nás třeba někdo vyblejsknul, prosím pošlete mi fotky.

 

 

 

 

22.3.2008 MV Praha  rozhodčí: Miloš Kašpar

Již tradičně jsme se s Dixi zúčastnili mezinárodky v Praze Letňanech. I když jsem nás původně na tuto výstavu hlásit nechtěla, nedalo mi to, když už je to za humny. A jsem ráda. Praha totiž tentokrát překvapila. Žádné zácpy u příjezdu, velké kruhy a koberci, spousta místa kolem, prostě na Prahu paráda.

Dixi byla přihlášena do třídy pracovní, kde byla ještě s jednou černobílou fenkou. Hned od začátku začali létat védéčka, takže jsem se začala modlit, aby jsme dostali aspoň to VD... Pan rozhodčí Kašpar je dost přísný, ale mě se jeho posuzování líbí. Nástup do kruhu jsem nějak prošvihla... Trošku jsem se zakecala, takže jsem přilítla na poslední chvíli, číslo jsem si lepila až v kruhu. Tím jsem asi rozdováděla Dixi, protože byla děsná... Myslím, že už výstav absolvovala dost na to, aby se nechovala jako blbeček. Absolutně ji nešlo dát do postoje, kroutila se, sedala si, lehala si a pak už mě jen bezradně líbala s tím, abych jí už dala pokoj. Takže jsem se začala obávat, jestli dostaneme aspoň to védéčko.... nic jiného jsem ani nečekala. Ale kupodivu přišel pan rozhodčí první ke mě, potřásl mi rukou a řekl, že je Dixi výborná 1 bez titulu a do příště ať prý zhubne... Takže bez titulu proto, že je tlustá.... a to ona teda trošku je... Ale já jsem šťastná za tu výbornou, takže spokojenost.

A navíc dostala Dixi hezký posudek, kterého si zvláště od pana Kašpara moc cením: "Fena dobrého rámec, dobré síly kostry, dobrá hlava, dobrá hřbetní linie, mírně vyklenutá v bedrech, slušné úhlení, temperamentní pohyb. Fena není v ideální výstavní kondici - dobrá výživná kondice." ... to říkám že je to tlusťoch...

 

 

Dixi v kruhu - pokus o postoj...

    

 

Tady už jsem to vzdala a nechala jsem se olizovat.

 

 

Důkladná prohlídka pana rozhodčího... a zjištění, že je Dixi tlusťoch....

 

 

 

 

 

9.2.2008 MV Brno  rozhodčí: Otakar Vondrouš

Naše druhá letošní výstava byla mezinárodka v Brně. V Brně jsem byla poprvé a musím říct, že to byla jedna z nejvíce příjemných výstav.  I když ze začátku to tak moc nevypadlo... Hodinu jsme čekali v zácpě, než jsme se dopracovali na parkoviště (a můj močový měchýř pracoval na plno, takže jsem byla dost hysterická...), na vstupáku nebylo napsáno v jakém jsme kruhu a ani nikde v halách žádné ukazatele, kde je jaký kruh. Naštěstí jsem kruh našla a s holkama jsme se usídlily u Evičky. Píšu s holkama, protože tentokrát s námi byla i Agáthka, neboť páníček odjel do Alp na lyžovačku a Aga by sama doma asi nevydržela.

Na řadu přišli špringři hned v půl desáté a pan rozhodčí to bral hopem, takže za necelou hodinku bylo hotovo. Dixi se tentokrát nijak extra nepředvedla, moc se jí běhat nechtělo a za úmorného Agátina řvaní jsem byla ráda, že vůbec běhá a neodchází mi za Agou. Tentokrát jsem v žádný velký úspěch ani nedoufala, jelikož konkurence byla silná. Byla bych šťastná za výbornou, a to se i stalo. Dixi si odnesla známku VÝBORNÁ 3.

Ač bylo v půl jedenácté po všem, vydržely jsme na výstavě do půl třetí. Dámské osazenstvo totiž bylo skvělé. Evička nás pohostila svými úžasnými dortíky, šampaňské teklo proudem, prostě to bylo super. Takže doufám, že si to nejdříve zopakujeme.

 

Dixi v kruhu.

 

 

 

Naše partička. Já jsem se do záběru už nějak nevešla (no jo, když fotí chlapi...), ale ta ruka vpravo je moje...

 

 

Holky čekají s tetou Evou na maminku.

 

 

 

 

A pár fotek našich princezen od Evičky.

 

 

 

A já na hanbě...

 

 

 

 

 

12.1.2008 NV Olomouc  rozhodčí: MVDr. Ladislav Svatoš

Letošní výstavní sezónu jsme zahájili v Olomouci. Sice jsem se zařekla, že po poslední zkušenosti mě do Olomouce už nikdo nedostane, ale jelikož jsme zde minulý rok dopadli ze všech našich výstav nejlépe, rozhodla jsem se, že to ještě jednou zkusíme. A to jsem udělala dobře...

Směr Olomouc vyrazila naše již standardní sestava, ve složení Chuck, Dixi, Nikola a já. Vyjeli jsme ve čtvrt na šest a i když byla cesta hrozná, na dálnici mlha a unavená řidička Nikola, která od tří nespala, dorazili jsme na nás se značným předstihem v půl deváté. Věděla jsem, že je před námi třicet kokrů, takže jsem se do haly moc nehrnula. Hala byla stejně malá jako minule, ale tentokrát jsme měli kruh na galerii a to bylo fajn. Tam totiž bylo aspoň nějaké místo. Když jsem se dívala dolů z galerie na Nikolu, velice jsem je litovala, protože tam byla hlava na hlavě, nedalo se projít, natož tak se někde uvelebit. To my jsme měli pohodu. Rozdělali jsme deku, posnídali a čekali, jako vždy... A to čekání jsme se vyplnili povídám s přáteli, která na výstavě vždy moc ráda vidím.

Na řadu jsme se dostali kolem dvanácté. Byla jsme hrozně nervózní, přece jen jsme byla na poslední výstavě v srpnu, tak už jsem trošku vyšla ze cviku. Ale Evička, která byla náš dvorní fotograf (a za to jí moc moc děkuju!!!), mě uklidnila a to mi pomohlo. Ve třídě byla Dixi ještě s jednou čenobílou fenkou, ale hned šlo vidět, že se Dixi panu rozhodčímu líbí. Pochválil její pohyb a napsal jí moc pěkný posudek: "Hnědobílá fena s pálením, ideální výšky, dobré kostry, výborně modelovaná fenčí hlava, oko by mohlo být tmavší, dobrá krční partie, dobrá hřbetní linie, dobře klenutý hrudník, silná bedra, dobré zaúhlení, dobré osrstění. Výborný pohyb, dobrá povaha." A verdikt? Dixi si odnesla svůj první CAC!!!!! A to opravdu moc potěší. A taky mě potěšilo, že se Dixi tak zlepšila, takže se nám snad povede ještě nějaký ten CACík ulovit...

 

 

Před vstupem do kruhu... nervy pracují...

           

 

Posouzení

 

 

 

                   

 

 

 

Závěrečná pusinka

 

 

Tady už jsem moc spokojená a je to vidět...

 

 

Závěrečná soutěž o národní vítězku. Titul si zaslouženě odnesla Ditina Naira, které poté získala i titul BOB!!!
Holkám moc blahopřejeme.